Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žemės plėtra

RU EN LT

ESU NUPIRKĘS ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES SKLYPĄ, ESANTĮ VILNIAUS RAJONE. AR GALIU PAKEISTI ŽEMĖS PASKIRTĮ Į NAMŲ VALDĄ (SKIRTĄ GYVENAMAJAI STATYBAI)? 

 

 

 

          Pirmiausia, ką turite padaryti, tai surasti savo žemės sklypą Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane bei Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos kraštovaizdžio specialiajame plane ir įsitikinti, ar jis patenka į urbanizuojamas teritorijas.

 

          Jei Jūsų sklypas patenka į urbanizuojamas teritorijas ir jūs nepageidaujate sklypo dalinti į atskirus sklypus, turite kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę su prašymu pakeisti žemės sklypo paskirtį savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Su šiuo įsakymu bei žemės sklypo kadastrinių matavimų byla einate į VĮ Registrų centrą ir registruojate namų valdos sklypą.

 

         Jei Jūsų sklypas patenka į urbanizuojamas teritorijas ir jūs norite turimą sklypą padalinti į atskirus mažesnius žemės sklypus, tuomet reikia kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) Vilniaus rajono skyrių su prašymu organizuoti formavimo ir pertvarkymo projekto rengimo procedūrą (tą galima padaryti ir per savo elektroninę bankininkystę prisijungus internettinėje sistemoje ŽPDRIS - www.zpdris.lt. NEpaisant to, ar prašymą pateikėte sistemoje ar nuvykę į aptarnavimo skyrių, projekto rengimas vyks sistemoje ŽPDRIS. Visą projekto rengimo eigą kuruoja Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus rajonos skyrius. Projekto eigą galite sekti prisijungus minėtoje sistemoje. Gavus sprendimą pradėti rengti formavimo r pertvarkymo projektą bei planavimo reikalavimus, sklypo savininkas prisijungęs prie ŽPDRIS sistemos priskiria projekto rengėją - atestuotą asmenį, kuris paruošęs projektą pateikia jį derinimui su atsakingomis institucijomis. Suderinus ir patikrinus projektas būna tvirtinamas NŽT vedėjo įsakymu. Gavus šį įsakymą, reikia kreiptis į matininką, kad jis paruoštų naujai suformuotų žemės sklypų kadastrinių matavimų bylas ir suderintų jas NŽT Vilniaus rajono skyriuje. Suderintas bylas nešate registruoti į VĮ Registrų centrą.

 

 


         Formavimo ir pertvarkymo projektus atlieka UAB „Žemės plėtra“.

 

Dėl projektų rengimo kreipkitės:

 

Projektų vadovė Vaida Balionytė, tel. +370 650 11744, el.p. vaida@zemespletra.lt

 

Geodezijos inžinierius Donatas Pocius, tel. +370 679 81088, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai