Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žemės plėtra

RU EN LT

VYRIAUSYBĖ SIŪLO LEISTI PRIVATIZUOTI VALSTYBĖS NT SU ŽEME


Pirkėjai, norintys įsigyti valstybei ar kuriai nors savivaldybei priklausantį nekilnojamąjį turtą (NT) turės galimybę kartu pirkti ir po juo esančią žemę. Tai numatančioms Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo pataisoms trečiadienį pritarė Vyriausybė. Galutinį sprendimą dėl šio siūlymo turėtų priimti Seimas ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Šiuo metu privatizuojant NT, jam priskirtas žemės sklypas nėra parduodamas.

Siūloma, kad privatizuoti būtų galima tuos žemės sklypus, kurie nėra priskirti žemei, kuri išimtine teise priklauso Lietuvos valstybei, sklypas nėra grąžintinas buvusiems savininkams, jis nėra priskirtas prie neprivatizuojamos žemės, jis nėra numatytas panaudoti visuomenės reikmėms ar teismas nėra apribojęs disponavimo šiuo sklypu teisės.

Vyriausybės pritartose pataisose taip pat numatyta, kad pajamos už privatizuojamus objektus būtų pervedamos ne tik į Privatizavimo fondą, bet ir į tos savivaldybės, kurios teritorijoje yra objektas, biudžetą.

Pataisose numatyta, kad Privatizavimo fondo lėšos būtų naudojamos laisviau nei šiuo metu.

Projekte taip pat siūloma, kad leisti už privatizuojamus objektus mokėti dalimis ir ilgiau nei per penkias dienas, kaip yra dabar.

Šias pataisas rengusi Ūkio ministerija pripažįsta, kad dėl šio siūlymo gali pailgėti atsiskaitymo už privatizuotus objektus laikas, tačiau esą tai kompensuos gerokai suaktyvėjusi privatizacija.

„Priėmus įstatymo projektą, kai kuriais atvejais pailgės mokėjimo už privatizavimo objektus terminai, lėšos į Privatizavimo fondą bus pervedamos vėliau nei šiuo metu. Dėl šių priežasčių gali kilti abejonių dėl valstybės įsipareigojimo vykdymo. Atskirais atvejais ilgesni atsiskaitymo už privatizavimo objektą terminai gali sukelti neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, gali pasikeisti įmonės, kurios akcijos privatizuojamos, finansinė būklė ar kito NT būklė, šio turto eksploatavimo išlaidos gali būti pernelyg didelės. Visas šias pasekmes turėtų kompensuoti laukiamas privatizavimo masto skaičiaus ir pajamų augimas“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.


                                                                                                                                                                              DELFI